Corona: Mexické pivo, které si získalo svět

Corona

Corona je známá značka mexického piva, která se stala velmi populární nejen v Mexiku, ale i po celém světě. Pivo bylo poprvé vyrobeno v roce 1925 ve městě Cervecería Modelo a dnes patří mezi nejprodávanější piva na světě. Corona se stala symbolem dovolených na pláži a letních oslav, ale také často navozuje asociace na pandemii koronaviru, který má s touto značkou piva pouze náhodnou shodu jména.

Historie piva Corona

Pivo Corona je jedno z nejznámějších mexických piv a má zajímavou historii. Značka byla založena v roce 1925 v městečku Mazatlán a první lahve piva byly uvedeny na trh o rok později. V průběhu let se pivo Corona stalo oblíbeným po celém světě, zejména díky svému charakteristickému skleněnému obalu s limetkou, který se stal ikonickým symbolem tohoto piva.

Jediná továrna na výrobu piva Corona se nachází v mexickém městě Ciudad Obregón a zaměstnává více než 30 tisíc lidí. Pivovarnictví je pro Mexiko velmi důležitým odvětvím a Corona je jedním z jeho nejsilnějších hráčů.

V roce 2020 se pivo Corona dostalo do popředí médií kvůli pandemii koronaviru. Názvy "Corona" a "COVID-19" jsou si znakově velmi podobné, což vedlo k širokému spektru mediálního pokrytí. Nicméně ani nenadálé spojení s pandemií nepostižilo popularitu tohoto oblíbeného piva.

Výroba a složení piva Corona

Pivo Corona je populární mexické pivo, které vyrábí společnost Grupo Modelo. Toto světlé pivo se vyrábí z vody, sladu ječmene, chmele a kukuřičného sirupu. Všechny tyto ingredience jsou důkladně smíchány a pak fermentovány speciálním kmenem kvasinek, který dodává pivu charakteristickou chuť a aroma. Pivo Corona se často podává s plátkem limetky nebo citronu, což pomáhá osvěžit chuť piva. Toto osvěžující pivo má nízký obsah alkoholu a je oblíbeno po celém světě jako ideální doplněk ke grilovanému masu, rybám a dalším pochoutkám.

Charakteristické vlastnosti piva Corona

Pivo Corona je charakteristické svým lehkým a osvěžujícím chutí, která se dokonale hodí k letnímu počasí. Toto mexické pivo je zlatavé barvy a má mírnou pěnu, která mu dodává krásnou vizuální prezentaci. Na jeho chuťovém profilu lze rozpoznat jemné tóny sladu, kukuřice a citrusů, což je důvod proč Corona bývá často podávaná s plátkem citronu nebo limetkou. Díky nižšímu obsahu alkoholu (4,5%) patří Corona mezi ideální piva na relaxaci na pláži nebo venkovních posezeních s přáteli. Odrůda Coronita navíc nabídne i praktické balení v malých lahvičkách, které se snadno chladí v lednici a jsou skvělou volbou na cesty.

Oblíbené varianty piva Corona

Pivo Corona je oblíbenou volbou mnoha pivních nadšenců po celém světě. Toto mexické pivo se vyrábí již od roku 1925 a nabízí několik zajímavých variant. Mezi nejoblíbenější patří například Corona Extra - světlé pivo s jemným sladkým aroma a lehkou chutí, které je ideálním doplňkem k teplým letním dnům. Další populární variantou je Corona Light - osvěžující a lehké pivo s nižším obsahem alkoholu, které se hodí pro ty, kdo preferují lehčí pivní zážitek. V neposlední řadě stojí za zmínku i Corona Familiar - tmavší varianta piva s plnějším tělem a silnějším chuťovým profilem, která přináší pestrou paletu chutí pro ty, kteří hledají něco výraznějšího.

Ochutnávka piva Corona

Corona je mexické pivo, které se stalo populárním po celém světě. Jeho charakteristickým znakem je světlá barva a lehkost chuti. Ochutnávka tohoto piva vás překvapí jemnými citrusovými tóny a mírnou hořkostí. Vychutnejte si tento osvěžující nápoj s citronovým klínem na dně sklenice, podobně jako se to dělá v Mexiku. Pivo Corona je skvělou volbou pro letní večery, grilování s přáteli nebo relaxaci u bazénu.

Marketingová strategie piva Corona

Marketingová strategie piva Corona je založena na vytváření asociace s pobytem na pláži, dovolenou a volností. Pivo Corona se prezentuje jako ideální nápoj pro letní osvěžení a relaxaci. Tohoto efektu dociluje především díky svému originálnímu lahvičkovému designu, který navozuje pocit tropického ráje. Kromě toho, marketingové kampaně Coronu často spojují s tématickými akcemi jako jsou beach party nebo festivaly hudby, což umocňuje jejich image jako zábavného a uvolněného piva. Přestože mnozí lidé Coronu znají hlavně díky citronovým klinčekům posazeným na jejím okraji, firma se zaměřuje na propagaci kvality samotného piva a využívá jeho chuť jako hlavní prodejní argument.

Vliv pandemie COVID-19 na prodej piva Corona

Pandemie COVID-19 měla významný dopad na prodej jednoho z nejoblíbenějších mexických piv, a to piva Corona. Již od začátku pandemie bylo přirovnáváno názvu viru k názvu tohoto piva a to vedlo k značnému poklesu jeho prodejů jak v Mexiku, tak i ve světě. Lidé se báli spojení s nemocí a dali proto přednost jiným druhům alkoholu. Navíc i uzavření hospod a restaurací v důsledku opatření proti šíření viru mělo negativní vliv na prodeje piva Corona. I tak se ale společnost dokázala přizpůsobit nepříznivé situaci a zaměřila se na on-line marketingové kampaně a inovace produktů, což ji pomohlo udržet svou pozici na trhu a vyrovnat se s následky pandemie.

Piva podobná Corona na trhu

Na trhu existuje mnoho piv, která jsou podobná Coroně - mexickému pivu s citronovou příchutí. Mezi ty nejznámější patří Sol, Pacifico a Modelo Especial. Tyto piva mají také světlou barvu a lehký chuť, která se hodí ke konzumaci v letních měsících. Kromě Mexika jsou populární i ve Spojených státech amerických a v jiných zemích, kde se často podávají s plátkem čerstvého citronu na okraji sklenice. Nicméně každé z těchto piv má své specifické aroma a chuťové nuance, což dává prostor pro osobní preference a vlastní zkoušení nových chutí.

Závěrem se dá říci, že koronavirus a mexické pivo Corona jsou dvě zcela odlišné věci, které by neměly být zaměňovány. Corona je populární značkou piva, které si lidé rádi vychutnávají v teplých letních dnech s přáteli a rodinou. Je důležité si uvědomit, že pandemie Covid-19 je vážným problémem a musíme ji brát vážně. Pokud si ale chceme dopřát osvěžujícího nápoje, určitě není třeba se ho kvůli názvu bát.

Publikováno: 20. 08. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Janušíková Karolína

Tagy: corona | mexické pivo