Unikátní chuťový zážitek z Únětického pivovaru: Tradice a kvalita se snoubí v každém doušku

Únětický Pivovar

Údolí řeky Vltavy, které se rozkládá zhruba mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou, je místem, kde se nachází jeden z nejstarších a nejvýznamnějších pivovarů v České republice - Únětický pivovar. Ten nese tradici s více než stoletou historií a dodnes patří k těm nejkvalitnějším na trhu. Únětický pivovar je známý svými vynikajícími pivařskými produkty, ale jeho nabídka sahá daleko za hranice pouhého piva. Pivovar totiž nabízí i skvělou gastronomickou zkušenost díky svému lahodnému jídlu, které doplňuje chuť i celkový dojem z návštěvy tohoto historického místa.

Historie pivovaru

Historie Unětického pivovaru sahá až do středověku, konkrétně do 16. století, kdy byl založen rodem Šliků. Pivovar však procházel různými změnami majitelů a četnými rekonstrukcemi. V roce 1871 si jej pronajal pražský měšťan František Ringhoffer a začalo období prosperity, které trvalo téměř sto let.

V průběhu druhé světové války byl pivovar nucen přerušit svou činnost a po válce byl znárodněn. Po sametové revoluci ho získala rodina Kellnerů, kteří se rozhodli obnovit výrobu tradičního piva s použitím moderních technologií.

Dnes je Unětický pivovar známý nejen díky svému původnímu baroknímu interiéru, ale také díky tradičnímu řemeslu vaření piva. Pivovar se soustředí na využívání místního chmele a sladu ze českých surovin. Tento přístup jim umožňuje produkovat prvotřídní pivo s charakteristickou chutí a vůní.

Tradice vaření piva

Tradice vaření piva v České republice sahá až do středověku. Piva se vařila v klášterech i na venkově a měla velký význam pro obyvatele země. Jedním z nejznámějších pivovarů, který dodnes staví na tradici vaření kvalitního piva, je únětický pivovar. Ten se může pochlubit více než 400 letou historií a dodnes vaří pivo podle starých receptur z kvalitních surovin. Unikátnost tohoto piva spočívá také ve skutečnosti, že se do jeho přípravy používají výhradně lokální složky, jako například chmel ze Žatecka či kvasnice z místních polí. Pro milovníky dobrého jídla je tedy návštěva tohoto pivovaru rozhodně nejen gastronomickým zážitkem, ale i prohlubováním znalostí o tradiční české kuchyni.

Unikátní technologie

Únětický pivovar se může pochlubit nejen vynikajícím pivem, ale také unikátní technologií vaření. Pivovar používá tradiční metodu vaření piva nazvanou „dvojitý dekokční proces“, který umožňuje získat bohatší a plnější chuť piva. Tato technologie spočívá v tom, že rmut se nevaří jen jednou, ale dvakrát. Tím se získávají složitější cukry a aroma, které se později při kvašení promítají do finálního výrobku. Díky této unikátní technologii má pivo z Únětického pivovaru nezaměnitelnou chuť a patří mezi ty nejkvalitnější na trhu. Navštivte tedy útulné prostory tohoto malebného pivovaru a ochutnejte lahodné speciály, které Vás rozhodně nezklamou.

Sortiment piv

Sortiment pivovaru Únětický pivovar nabízí širokou škálu piv se různými chutěmi a aromaty. Mezi nimi najdeme klasické pivo 10°, světlý ležák 12°, tmavý ležák 13° či speciální různě dochucená piva jako je například pšeničné pivo s banánovou příchutí nebo IPA s americkým chmelem. Všechna piva jsou vařena z kvalitních surovin a prošla detailním procesem zrání. Kromě samotného pivovarnictví nabízí Únětický pivovar také tradiční české jídlo jako jsou knedlíky plněné uzeným masem, guláš či smažený sýr s tatarskou omáčkou, které skvěle doprovází všechny druhy piva.

Degustace a ochutnávky

Pokud si rádi pochutnáváte na nových jídlech a nápojích, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Únětického pivovaru. Zde totiž můžete nejen ochutnat jejich vynikající pivo, ale i vychutnat si zákusky a další pochutiny připravované s ohledem na tradici a regionální suroviny. Degustace piva je navíc doprovázena plným vysvětlením procesu vaření, což ocení nejen milovníci tohoto lahodného nápoje, ale i ti, kteří chtějí více porozumět tomuto řemeslu. Všechny lahůdky je možné zakoupit i na místě a odvést si tak kousek tuto unikátní chuťovou zkušenost domů s sebou.

Spolupráce s restauracemi a bary

Únětický pivovar se nezaměřuje pouze na vlastní výrobu piva, ale také na spolupráci s restauracemi a bary. Spolupracujeme s nimi na vytváření širokého sortimentu jídel, která perfektně ladí s naším pivem. Naše hlavní filozofií je spojení kvalitního piva s kvalitním jídlem a právě proto se snažíme najít ty nejlepší restaurace a bary, které sdílí tento názor. Všichni naši obchodní partneři jsou pečlivě vybíráni a musí splňovat přesná kritéria kvality. Důležitost spolupráce při tvorbě jedinečné zkušenosti pro zákazníky nemůže být podceňována, a proto se budeme i nadále snažit tuto spolupráci rozvíjet a posunovat ji stále o úroveň výše.

Pivní festivaly a akce

Pivní festivaly a akce jsou nejen o skvělých pivních druzích, ale také o vynikajícím jídle, které k nim patří. Unětický pivovar se svými festivalem nabízí návštěvníkům bohatou škálu chutných pokrmů, které perfektně doplňují chuť jejich piv. Na festivalu si můžete vychutnat tradiční česká jídla jako např. vepřové koleno s knedlíky, smažený sýr nebo guláš, ale také moderní gastronomické lahůdky, jako jsou burgerové menu s hovězím masem od místních producentů a zeleninou z okolních farem. Pro návštěvníky je připraveno také mnoho sladkých dezertů - třeba palačinky s ovocem a sirupem nebo domácí zmrzlina. Všechny pochoutky na festivalu jsou připravovány z čerstvých surovin a vychází ze sezónnosti jednotlivých ingrediencí. Pevně věříme, že i vy si na unětickém pivním festivalu najdete to své oblíbené jídlo!

Pokud se rozhodnete navštívit Únětický pivovar, nezapomeňte si vychutnat i skvělé jídlo, které zde mají k dispozici. Kromě klasiky jako jsou české knedlíky s vepřovým masem a zelím, můžete ochutnat i speciality jako například staročeskou smaženici s houbami a cibulí nebo třeba uzenou krkovičku s pečenými bramborami. Všechny pokrmy jsou připravovány s použitím kvalitních ingrediencí a podávají se s lahodnými místními pivy, což vytváří jedinečný gastronomický zážitek.

Závěrem bych chtěl zdůraznit, že kromě skvělého piva nabízí Únětický pivovar také vynikající jídlo. Jeho hlavním principem je používání kvalitních surovin a pečlivá příprava. V jídelním lístku najdete širokou škálu tradičních českých jídel, jako jsou guláš nebo svíčková na smetaně. Pro milovníky masa jsou tu pak steaky z místních farmářů. Ať už si vyberete cokoli, budete určitě spokojeni s kvalitou a chutí vašeho jídla.

Publikováno: 17. 08. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Janušíková Karolína

Tagy: únětický pivovar | jídlo