VENEZIA: Koktejl, který vás zavede do srdce italských kanálů

Venezia

Venezia je populární koktejl s italským základem, který se stal oblíbeným napitkem po celém světě. Tento nápoj je složen ze dvou hlavních ingrediencí - ginu a vermutu. Kombinace těchto dvou alkoholických nápojů vytváří osvěžující chuť, která je doplněna o lehkou hořkost. Venezia se často podává s plátkem citronu nebo pomeranče, což dodává tomuto koktejlu ještě více svěžesti a lahodnosti. Pokud máte chuť na klasický italský příslib, určitě si musíte vyzkoušet koktejl Venezia.

Historie koktejlu Venezia

Koktejl Venezia je oblíbeným drinkem nejen v italské kuchyni, ale i po celém světě. Tento osvěžující koktejl se skládá z ginu, martini bianco vermouth a pomerančového džusu. Jak naznačuje název, tento drink má kořeny v italské oblasti Veneto, konkrétně ve městě Benátky.

Historie Venezia koktejlu sahá do 30. let 20. století, kdy se popularita tohoto drinku rychle šířila po barech a restauracích v Benátkách a okolních oblastech. Koktejl byl populárním mezi turisty i místními obyvateli.

Podle legendy byl Venezia koktejl prvně namíchán pro Ernesta Hemingwaye barmankou ze slavného harlemského baru Cotton Clubu v roce 1920 během jeho pobytu v Benátkách. Od té doby se tato směs citrusových chutí stala synonymem benátské atmosféry a stala se nedílnou součástí místní kultury.

Dnes je Venezia koktejl jedním z nejoblíbenějších míchaných nápojů na celém světě a jeho původní receptura byla používána pro mnoho dalších variant tohoto populárního drinku.

Složení a příprava Venezia

Venezia je oblíbený koktejl složený z ginu, vermutu a Campari. Jeho příprava je velmi jednoduchá, stačí smíchat tyto tři ingredience ve správném poměru a podávat s kostkami ledu a pomerančovou kůrou jako dekorací. Gin dodává Venezii svěžest a bylinný nádech, zatímco vermut přidává sladší tóny a ořechové aroma. Campari, který je hlavním charakteristickým prvkem tohoto koktejlu, dodává mu hořkou chuť a červenou barvu. Venezia se tak stane ideálním koktejlem pro milovníky hořkých nápojů s jemným sladkým protivahou.

Varianty Venezia koktejlu

Koktejl Venezia je oblíbeným nápojem mnoha milovníků koktejlů. Tento koktejl se vyznačuje svou osvěžující chutí a zlatavou barvou, která je dána použitím italského bitteru Campari a bílé vermutu. Varianty tohoto oblíbeného koktejlu jsou různorodé a každá má své specifické aroma a chuť. Mezi nejoblíbenější varianty patří Classic Venezia, ve kterém jsou použity kromě Campari a vermutu také perlivá voda a citronová šťáva nebo např. Orange Venezia s pomerančovou šťávou, Grapefruit Venezia s grepovou šťávou nebo Raspberry Venezia s malinovými sirupy. Tyto variace dodají Venezii nové vrstvy chuti, což ji činí zajímavým nápojem pro každého, kdo rád experimentuje s koktejly.

Populární podávání a zdobení Venezia

Populární Venezia je italský koktejl s nezaměnitelnou chutí a vůní, který je obvykle podáván v elegantních sklenicích. Jeho podání a zdobení jsou stejně důležité jako jeho chuť - často se na něm používají plátky pomeranče nebo citronu, které dodávají koktejlu svěžest a exotický nádech. Některé bary dokonce upravují podání Venezia pomocí kreativních ozdob a dekorací, jako jsou například mini-slunečnice nebo mandle. Nezáleží na tom, jak je Venezia zdobena, ale důležité je, že tato elegantní směs byla mezi lidmi oblíbená již od 20. století.

Doporučení pro výběr ingrediencí

Pokud chcete připravit skvělý koktejl venezia, je velmi důležité správně zvolit ingredience. Doporučuji použít kvalitní gin s ovocným aromatem a zřejmě nejznámější aperitiv na světě - Campari. Pro dokonalou chuť koktejlu můžete přidat kapku vermutu a také čerstvé pomerančové šťávy. Je nutné si dát pozor na poměry jednotlivých surovin, aby koktejl byl vyvážený a chutný. Sledujte recept pečlivě a proniknete do tajů italského mixology!

Příklad receptu na Venezia koktejl

Venezia koktejl je oblíbeným nápojem v mnoha barech po celém světě. Jeho chuťová kombinace citrusů, hroznového vína a likéru zřejmě zaujme mnoho návštěvníků, kteří hledají osvěžující alternativu k běžným koktejlům.

Zde je jeden recept na Venezia koktejl, který si můžete vyzkoušet doma:

Složky:

- 2 oz (60 ml) bílého hroznového vína

- 1 oz (30 ml) citronové šťávy

- 1 oz (30 ml) pomerančové šťávy

- 1 oz (30 ml) bitter likéru

- Led

Návod k přípravě:

1. Naplňte shaker ledem.

2. Přidejte do shakeru bílé hroznové víno, citronovou a pomerančovou šťávu a bitter likér.

3. Dobře protřepte asi 20 sekund, dokud nenastane chlad.

4. Naplňte sklenici ledem a sceďte koktejl do ní.

5. Ozdobte plátkem pomeranče nebo citronu a podle chuti dochuťte cukrem nebo sirupem.

Tento Venezia koktejl vás určitě okouzlí svými chutěmi!

Celkově lze říci, že koktejl Veneziá je skvělou volbou pro všechny příznivce sladkých nápojů. Jeho chuťová kombinace zajišťuje nezapomenutelný zážitek a dokonale osvěží i ty nejnarvanější dny. Pokud tedy plánujete uspořádat večírek či jinou společenskou událost, rozhodně stojí za to vyzkoušet právě tento koktejl. Vaši hosté si ho určitě oblíbí a budou se na něj rádi vracet.

Publikováno: 08. 10. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Kamila Kadeřábková

Tagy: venezia | koktejl