Známá značka bourbonu Jim Beam: Více než jen nápoj

Jim Beam

Jim Beam je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek bourbonu na světě. Tato americká společnost se specializuje na výrobu kvalitního bourbonu již více než 200 let. Jejich produkty jsou oblíbené mezi milovníky whiskey po celém světě. Jim Beam se pyšní dlouhou historií a tradicí, která je pevně spojená s rodinou Beamů, kteří stojí za výrobou tohoto lahodného nápoje. Jejich vášeň a oddanost pro bourbon se promítají do každé lahve, kterou vyrobí. Jim Beam není pouze nápojem, je to symbol kvality, tradice a amerického ducha.

Historie a tradice bourbonu

Historie a tradice bourbonu sahá až do 18. století, kdy byl bourbon poprvé vyroben v americkém státě Kentucky. Značka Jim Beam je jednou z nejstarších a nejznámějších výrobců tohoto nápoje. Její historie sahá až do roku 1795, kdy Johannes "Jacob" Beam začal vyrábět bourbon ve svém palírnictví. Od té doby se receptura předávala z generace na generaci, až se stala rodinným tajemstvím. Dnes je Jim Beam synonymem pro kvalitu a tradici bourbonu a je oblíbený po celém světě.

Výrobní proces bourbonu Jim Beam

Výrobní proces bourbonu Jim Beam je pečlivě promyšlený a zahrnuje několik klíčových kroků. Začíná výběrem kvalitního obilí, které se používá pro výrobu sladiny. Poté se sladina smíchá s kvasnicemi a voda se přidává ke vzniku fermentační směsi. Tato směs je následně destilována ve speciálních destilačních zařízeních, které oddělují alkohol od ostatních látek. Výsledkem je čistý alkohol, který je poté uložen do dřevěných sudů ze spáleného dubu. Zde dochází k procesu zrání, který trvá minimálně 4 roky. Během tohoto období dochází ke vzájemné interakci mezi alkoholem a dřevem, což přispívá k unikátním chuti a aroma bourbonu Jim Beam. Po skončení zrání je bourbon filtrován a středně silnou filtrací se odstraňují nečistoty. Nakonec je bourbon lahven a připraven k prodeji. Celý výrobní proces je prováděn s ohledem na tradici a pevnou kontrolou kvality, což zaručuje konzistentnost a vynikající chuť bourbonu Jim Beam.

Charakteristika chuti a aroma Jim Beam bourbonu

Charakteristika chuti a aroma Jim Beam bourbonu je jedinečná a nezaměnitelná. Jeho chuť je plná, bohatá a sladká s výraznými tóny vanilky, karamelu a dřeva. Aroma je intenzivní s příjemnou vůní kukuřice, koření a dubového dřeva. Každý doušek tohoto bourbonu přináší do úst lahodnou kombinaci sladkosti, hladkosti a jemného pikantního doznívání. Je to nápoj pro opravdové znalce, kteří ocení jeho vyváženost a dlouhotrvající závěr.

Populární produkty značky Jim Beam

Mezi populární produkty značky Jim Beam patří především klasický bourbon Jim Beam Original, který je symbolem této značky. Dále se mezi oblíbené produkty řadí Jim Beam Black, který je delší dobu zrán a má bohatší chuťový profil. Pro milovníky kořeněných bourbonů je tu Jim Beam Devil's Cut s intenzivní chutí a výrazným aroma. Další zajímavou variantou je Jim Beam Honey, který kombinuje sladkost medu s tradiční bourbonovou chutí. Pro ty, kteří preferují míchané nápoje, je tu také Jim Beam Apple a Jim Beam Red Stag s ovocnými příchutěmi. Značka Jim Beam tak nabízí širokou paletu produktů pro různé vkusy a preference.

Jim Beam bourbon je skvělým základem pro různé koktejly. Zde jsou některé návody na přípravu oblíbených drinků s tímto bourbonem:

1. Old Fashioned:

- 60 ml Jim Beam bourbonu

- 2 lžičky cukru

- 2-3 kapky Angostura bitteru

- Pár kapek vody

- Kostky ledu a pomerančová kůra

Do sklenice přidejte cukr, Angostura bitter a vodu. Promíchejte, dokud se cukr nerozpustí. Přidejte led a Jim Beam bourbon. Zamíchejte a ozdobte pomerančovou kůrou.

2. Whiskey Sour:

- 60 ml Jim Beam bourbonu

- 30 ml citronové šťávy

- 15 ml jednoduchého sirupu

- Kostky ledu a citronový plátek

V shakeru smíchejte Jim Beam bourbon, citronovou šťávu a jednoduchý sirup. Přidejte led a dobře protřepejte. Nalijte do sklenice s kostkami ledu a ozdobte citronovým plátkem.

3. Mint Julep:

- 60 ml Jim Beam bourbonu

- 4-6 lístků máty

- Lžička cukru nebo jednoduchý sirup

- Kostky ledu

Vylisujte lístky máty s cukrem nebo sirupem ve sklenici. Přidejte led a Jim Beam bourbon. Jemně promíchejte a ozdobte lístkem máty.

Vyzkoušejte tyto koktejly s Jim Beam bourbonem a objevte nové rozměry chuti.

Zajímavosti o značce Jim Beam

- Jim Beam je nejstarší rodinnou destilerií v USA, která vyrábí bourbon již více než 200 let.

- Název "Jim Beam" byl přijat až v roce 1933, kdy se destilerie přejmenovala na počest svého zakladatele Jamese B. Beama.

- Destilerie Jim Beam se nachází v Clermontu ve státě Kentucky, který je známý jako kolébka bourbonu.

- Rodina Beamů dodnes pečuje o výrobu bourbonu a dodržuje tradiční postupy a receptury.

- Bourbon Jim Beam je vyroben ze žluté kukuřice, obilovin, sladoviny a vody z pramene nazvaného "Big Spring".

- V roce 2014 byla destilerie Jim Beam zaplavena 45 000 sudů s bourbonem kvůli požáru. Tato událost se stala jednou z největších katastrof ve světě alkoholu.

- Jim Beam je jednou z nejprodávanějších značek bourbonu na světě a má širokou mezinárodní popularitu.

- Značka Jim Beam spolupracuje s různými umělci a hudebníky, jako například s rockovou skupinou Kings of Leon.

- Destilerie Jim Beam nabízí také exkluzivní edice bourbonu, které jsou limitované a vyhledávané sběrateli.

- Jim Beam je známý svým charakteristickým láhvováním s bílou etiketou a červeným uzávěrem, které se stalo ikonickým symbolem značky.

Doporučení pro nákup a skladování Jim Beam bourbonu

Pokud se rozhodnete zakoupit bourbon Jim Beam, doporučuje se vybrat si kvalitní prodejce, který má dlouholetou zkušenost s prodejem alkoholických nápojů. Je důležité zkontrolovat datum expirace a pečlivě si přečíst informace na etiketě. Bourbon by měl být skladován v suchém a tmavém prostředí, ideálně při teplotě kolem 18-20 °C. Doporučuje se uchovávat ho ve vzpřímené poloze, aby nedocházelo k poškození uzávěru. Pamatujte také na to, že bourbon je nápoj, který stárne v sudu, a proto může být vhodné ho nechat "dýchat" po otevření láhve před konzumací.

Závěrem lze říci, že značka Jim Beam je nejen jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek bourbonu na světě, ale také symbolem tradice a kvality. Jejich dlouholetá historie a pečlivý výrobní proces dávají bourbonu Jim Beam jeho unikátní chuť a aroma. Produkty této značky jsou oblíbené mezi milovníky bourbonu i profesionálními mixology, kteří s nimi připravují skvělé koktejly. Je zajímavé sledovat, jak se značka Jim Beam vyvíjela a stala se jedním ze symbolů amerického bourbonu. Doporučujeme vyzkoušet některý z produktů této značky a objevit si jejich bohatou paletu chutí.

Publikováno: 22. 01. 2024

Kategorie: potraviny a nápoje

Autor: Tereza Sládová

Tagy: jim beam | značka bourbonu